Jak prać pościel dziecięcą?

24 maja 2017

Wielu rodziców zastanawia się, jak powinniśmy prać pościel dziecięcą, aby była czysta i wolna od drobnoustrojów. Także ważne jest dobranie odpowiednich detergentów pod kątem ryzyka wystąpienia alergii. Jak wobec tego powinniśmy prać pościel dla dzieci?

Skóra dzieci jest delikatna i narażona na różnego rodzaju podrażnienia. Wobec tego pościel wykonana z nieodpowiedniego materiału, a także prana w drażniących proszkach może spowodować uczulenia. Największe wymagana mają pod tym względem niemowlęta, które nie mają jeszcze w pełni wykształconej odporności oraz ich skóra jest bardziej narażona na przesuszenie i alergie.

Wypierz przed pierwszym użyciem

Jednym z często popełnianych błędów jest zakładanie nowej pościeli bez wcześniejszego jej wyprania. Wobec tego pościel dziecięca powinna być zawsze wyprana przed pierwszym użyciem. W ten sposób będziemy mogli nie tylko sprawić, że będzie miękka i będzie miała ładny zapach, ale również usuniemy ewentualne zabrudzenia, jakie mogły powstać w procesie jej produkcji oraz pakowania i transportu.

Jaki proszek i temperatura?

W sklepach możemy znaleźć obecnie dużo różnych detergentów przeznaczonych specjalnie do prania pościli dziecięcych. Najlepiej zdecydować się właśnie na taki produkt, ponieważ w płynach i proszkach nie ma wtedy dużej ilości drażniących skórę składników. Również u młodszych dzieci powinniśmy zrezygnować z płynu do płukania, który też może uczulać.

Pranie powinniśmy robić w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Wtedy będziemy mogli usunąć z pościeli różne drobnoustroje. Gdy jednak producent zaleca niższą temperaturę, warto zastosować się do informacji na metce. Wypranie kolorowej pościeli w wysokiej temperaturze może spowodować jej wyblaknięcie. Dla dodatkowego bezpieczeństwa po wypraniu pościel możemy przeprasować, aby nadać jej większa miękkość.

Zapraszamy do kupna bezpiecznych pościeli!

Zachęcamy do zapoznania się z pełną gamę pościeli dziecięcych dostępnych w naszym sklepie internetowym Hippo. Oferujemy bezpieczną pościel z certyfikowanej bawełny w szerokiej gamie świetnych wzorów!